„Osobně jsem se s ním nikdy nesetkala, ani jsem nebyla na koncertě, znám jeho písničky jen přes televizi, ale bude nám strašně chybět,“ řekla jedna z žen, která se v chladném a větrném počasí pokoušela zapálit další svíčku. To se mnohým právě kvůli větru příliš nedařilo, leckdo odběhl do nedaleké trafiky pro zápalky, jimiž to šlo o něco lépe než zapalovačem.

Na Karla Gotta zavzpomínají v kině  
Zavzpomínat na zpěváka Karla Gotta mohou nejen Kolíňáci také v městském kině, kde se bude promítat film Hvězda padá vzhůru. Promítání se uskuteční mimořádně v pátek 4. října od 14 hodin ve velkém sále a od 17.30 hodin v malém sále. Vstupné je zdarma, avšak kapacita míst obou sálů je omezená.

Z množství i skladby lidí, kteří přicházejí k pietnímu místu, je zcela jasně znát, že písně Karla Gotta zasáhly několik generací. Přicházejí příznivci, z větší části spíše fanynky všech věkových kategorií. Od dětí, přes lidi v produktivním věku až po seniory. Jedna z mladších žen zavzpomínala na osobní setkání s Mistrem. „Potkala jsem se s ním úplně náhodou, byli jsme v Ostré v Botaniku a on tam večer přijel s celou rodinou,“ popsala.

Jednou z věrných celoživotních fanynek Karla Gotta, kterou bylo samozřejmě možné u pietního místa potkat, je Lenka Němečková z Cerhenic. „Znám a miluju jeho písničky od těch prvních až po poslední, když byl ještě v kondici, to byl nádherný koncert,“ říká Lenka Němečková. Na jednom z prvních koncertů byla s kamarádkou jako studentka v první polovině 70. let.

„Dvakrát jsme v rozmezí roku, dvou byly v Lucerně. Měly jsme lístky na stání, stály jsme blízko pódia za prvním sloupem. Vzpomínám si, že tehdy stál lístek na stání 10 korun v předprodeji, na místě 11. Koncerty byly úžasné. Jsem fanynkou Karla Gotta vlastně od dětství,“ dodala. A jakou jeho písničku má nejraději? „Na to je strašně těžká odpověď, nádherných je spousta, prakticky všechny. Ale když bych to měla vzít, řekněme z poslední doby, tak se mi moc líbí třeba Promoklý donchuán. Zpíval ho v takovém zeleném obleku,“ zavzpomínala Lenka Němečková.

Společně s další z žen, která přišla k pietními místu zapálit svíčku, zavzpomínala také na píseň Být stále mlád. „Tu umím nazpaměť,“ dodala. „A ta se Šarlotkou je taky krásná,“ připomněla. Samostatnou kapitolou jsou pak vánoční písničky Karla Gotta. „Ty nás budou provázet navždycky. Bez nich si Vánoce snad ani neumím představit. A možná si je letos o Vánocích pustí i lidé, kteří to dosud neudělali, a zjistí, jaké mají ve zpěvákově podání neopakovatelné kouzlo,“ shodli se lidé třímající v prokřehlých prstech další svíci pro Mistra se vzkazem do uměleckého nebe „Zůstaneš svůj, zůstaneš náš“.