Budou se demontovat staré zářivky a na jeviště přijde světelná aparatura. Díky ní bude možné v sokolovně pořádat i některé akce, pro které dosavadní osvětlení neposkytovalo dostatečně důstojné prostředí.

Aparatura není sice úplně nová, ale je funkční a ve velmi dobrém stavu. Pochází z jednoho pražského divadla, které se rušilo. Sokolové na dobrý kup dostali tip od přátel z jiného pražského divadla, kteří nedávno do sokolovny zavěšovali velkou vzácnost – zrestaurovanou historickou oponu z let 1911 – 1912.

Opona v českobrodské sokolovně chyběla velmi dlouho. Některé zdroje uvádí, že od roku 1954, jiné, že tam byla ještě v roce 1956, a někteří pamětníci mají za to, že ji zde viděli ještě na začátku 70. let. Každopádně to byl návrat opony po několika desetiletích.

„Za pět let budeme slavit 150 let, do té doby jistě přesnou informaci o oponě dohledáme," říká Jaroslav Petrásek.
Veřejnost zrestaurovanou oponu poprvé viděla na nedávné akci Noc sokoloven. Podle slov Jaroslava Petráska je opona nejen opět krásná, ale i plní svoji funkci na původních kulisových tazích z roku 1885, které znovu fungují jako kdysi.

Sokolovna má v nedávné době za sebou hodně úprav a oprav. Začalo se velkým malováním a zednickými opravami v interiéru. Rozjela se také generální oprava teracového soklu sokolovny a renovace části fasády její přístavby.

Teracový sokl sokolovny se ukázal být větším oříškem, než se původně předpokládalo. „Vrstvy barev, cementu a dalších příměsí nanesené na teraco v minulosti, odolávaly nejen tlakové vodě a pískování, ale dokonce i plamenům, a tak nezbylo než je pracně odstraňovat pomocí jehliček," popsal Jaroslav Petrásek. Druhým zádrhelem se ukázal být havarijní stav druhého vstupního schodiště, které hrozilo zřícením.

„Proto jsme byli nuceni přistoupit i k jeho generální opravě. Oba problémy ale odborná firma zvládla na jedničku. Část fasády, kde se nachází naše kancelář a sociální zázemí, nám dělala ostudu již dlouho. A protože jsme zde v loňském roce zrenovovali dvůr a boční stranu vjezdu, chtěli jsme tady pokračovat i letos. Budova zde dostala nový růžový kabát a okna zdobí nové parapety a bílé orámování," uvedl Jaroslav Petrásek s tím, že barevnou skladbou opravené fasády chtěli Sokolové v rámci možností smazat rozdíl mezi bohatě členěnou fasádou historické budovy a socialistickým přístavkem.