Ten pořádal Spolek přátel historické techniky přímo z Velkého Oseka. „Tak jak jsme si to vymysleli, tak se to povedlo," zhodnotil spokojeně akci jeden z pořadatelů a vlastně také otec myšlenky na takto koncipovaný den, Miroslav Lízner. Akce se odehrávala v Dělnickém domě, sokolovně a přilehlých ulicích.

Vše začalo slavnostním zahájením před Dělnickým domem v 11.00 hodin. Při příležitosti začátku celé akce zazpíval Vladimír Hron. Den nebyl jistě zajímavý jen pro tatínky, které zajímají staré automobily a jiná technika, ale určitě také pro jejich ratolesti, na které pořadatelé také mysleli. Připravili několik soutěží, které mohli děti absolvovat. Malí návštěvníci si také mohli nechat pomalovat obličej.
A jak vlastně celá akce vznikla? „Byla to moje myšlenka," přiznal Miroslav Lízner.

On a další tři členové spolku totiž mají rádi historickou techniku. Nechtěli se však zaobírat pouze jedním artiklem. „Když se dá dohromady jen něco konkrétního, tak je to monotónní," myslí si Miroslav Lízner. Podle jeho slov se na první Den historické techniky do Velkého Oseku dostavili lidé z Kolínska, ale také z jeho okolí. Některé lidi a jejich techniku oslovili a pozvali, jiní se o výzvě dozvěděli na internetu a rádi přijali. Na otázku, co bylo k vidění nejzajímavějšího nedokázal Miroslav Lízner odpovědět.

„Pro každého je zajímavé něco jiného, záleží na úhlu pohledu," konstatoval. Prozradil však, že nejstarší automobil, který přijel je z roku 1933. Co se však týká úplně nejstaršího exponátu celkově, byl to fotoaparát z roku 1903. K vidění byl také americký traktor John Deer, které prý majitel přivezl z Ameriky a teprve tady ho začal dávat do původního stavu.