Tentokrát jsme navštívili celkem devět čerpacích stanic nejen v Kolíně, ale také na silnici vedoucí z Kolína na Prahu. Opět jsme zjišťovali, kde pořídíte pohonné hmoty za málo peněz, a kde si naopak musíte připlatit. Ceny jsme zjišťovali včera dopoledne.
Cestou jsme potkali řidičku Lenku, která je prý s cenami celkem spokojená.

„Proti tomu, jak byly ceny vysoké ještě v nedávné době, jsou nyní ceny příjemné," řekla s tím, že v nedávné době četla jednu faktografickou knihu, ve které se objevují ceny pohonných hmot aktuální před deseti lety. A ty prý byly ještě nižší. „Tehdy stál litr pohonných hmot kolem čtyřiadvaceti korun," dodala Lenka. A této ceně se zatím ty dnešní opravdu nepřibližují. Nejlevnější litr nafty totiž na námi sledovaných čerpacích stanicích koupíte za 27,90 koruny. A to u čerpacích stanice Zerogas a Euro Oil. Na Zlatém Slunci stojí litr dieselového paliva 28,50 koruny za litr. V ulici K Dílnám lze tuto pohonnou hmotu sehnat za 28,90 koruny za litr. Na třech čerpacích stanicích v Havlíčkově ulici v Kolíně natankujete dieselové palivo za 29,40 koruny za litr. O padesát haléřů více pak stojí litr nafty na Agipu v Pražské ulici a na čerpací stanici Shell v Jaselské ulici.

Co se týče benzinu, nejlevnější je na čerpací stanici Zerogas. Litr vyjde na 28,50 koruny o čtyřicet haléřů více stojí na čerpací stanici na Novém Městě. Na Zlatém Slunci stojí litr 29,40 koruny. Na čerpací stanici Galon stojí litr Naturalu 95 29,90 koruny. Cena 30,90 koruny platí na čerpacích stanici Rabštejn, Mol a Agip v Havlíčkově ulici v Kolíně. Agip v Pražské ulici má zase shodnou cenu s Shell v Jaselské, a to 31,40 koruny za litr benzinu.