U zibohlavského rybníka bylo v sobotu živo. Místní sbor dobrovolných hasičů uspořádal již osmé Zibohlavské sání.

Soutěžilo se v požárním útoku na sklopné terče. Současně se uskutečnila také soutěž o nejrychlejší zadek a zkrátka nepřišli ani diváci. Ti si sice nemohli vyzkoušet samotnou hasičskou soutěž, ale za to mohli vysoutěžit některou z připravených cen ve vědomostní soutěži.

Tou pořadatelé již tradičně prokládají samotné klání. Zatímco děti odpovídají na otázky typu: Jak se jmenovala maminka Cipíska?, dospělí musí vědět například, kdy slaví svátek hasiči nebo kdy naposledy bylo v České republice mistrovství světa v hokeji. Otázky se tak rozhodně netýkají pouze hasičského sportu a hasičů, ale také dalších sportovních odvětví. Za správnou odpověď následuje odměna. Tou pro děti byly školní potřeby, pro dospělé pak něco ostřejšího.

Celé soutěžní klání začalo losováním soutěžního pořadí jednotlivých týmů. Bylo jasné jen to, že začínají zibohlavští hasiči, aby se později již mohli plně věnovat organizaci. Los určil, že hned po nich nastoupili hasiči z Klučova, Bahna a následně Drahobudic. Dále ukázal svoji rychlost Pňov. Poté nastoupili hasiči z Ratboře a Ratenic. Osmí v pořadí byli hasiči z obce Lomec, následoval útok hasičů z obce Křesetice a jako poslední zkusili štěstí lžovičtí požárníci.

Každý tým měl dva pokusy. U toho druhého však nenastupovali v klasické sestavě, ale ve vylosované. Nikdo tak nevěděl, na které pozici bude startovat. Výsledné časy se sčítaly, ten nejmenší pak rozhodl o vítězi a zároveň majiteli putovního poháru. 

Stejně se postupovalo také v klání žen, na ty však nečekal putovní pohár. U nich se první předvedly hasičky ze Suchdola. Jako druhé nastoupily dámy ze Lžovic a následoval tým z Bahna. Oba tyto týmy měly zástupce i v mužské soutěži. Jako poslední pak soupeřily o nejlepší čas ženy z Červeného Hrádku.