Zúčastnilo se ho pět družstev a hrálo se střídavě na hřištích ve Veltrubech a Hradišťku I.

„Původně mělo přijet šest družstev. Čtyři z Čech, jedno družstvo z Anglie a jedno ze Slovenska,“ uvedl starosta Ivan Kašpar s tím, že děvčata ze Slovenska ale bohužel nakonec z neznámých důvodů nepřijela. Družstvo Hradišťka se probojovalo až do finále, kde se o medaili utkalo s Přerovem.

„Turnaj nakonec vyhrály Přerovanky, když Hradišťko porazily 2:0. Na třetím místě skončilo družstvo z Malé Skály, na čtvrtém místě z Anglie a poslední bylo Mnichovo Hradiště,“ ukončil starosta.

Nápad uspořádat tento turnaj se zrodil v hlavě Anety Martínkové, která je zakládajícím členem týmu Hradišťka. Dále jejího otce a bývalého trenéra Jiřího Hovorku.

S organizací a hlavně se sháněním sponzorů jim pomohla také Kateřina Chaloupková.

„Největší problém byl sehnat nejen peníze, ale také hráčské týmy. Původně bylo plánováno osm družstev, které jsme nakonec museli stáhnout na šest“ upřesnila Kateřina Chaloupková s tím, že neúčast družstva ze Slovenska způsobila trochu složitější organizaci celého turnaje.

Přes všechny tyto problémy byl ale jak hráčkami, tak jejich trenéry, hodnocen velmi kladně.

„Jediné, co nás dost mrzelo byla velmi malá účast diváků. Nevíme zda to bylo tím velkým teplem, prodlouženým víkendem, nebo řadou akcí v okolí,“ posteskla si na závěr Kateřina Chaloupková.