O tom, že tu bude prezident večeřet, však v Pečkách věděl málokdo. „Dozvěděly jsme se to úplně náhodou dnes ráno," prozradily dvě ženy, které se na hlavu státu přišly podívat společně se svými dětmi.

Miloš Zeman se svým doprovodem dorazil několik minut po sedmé hodině. Vystoupil z auta, zamával občanům a pozdravil je. „Škoda, že se tu nezdržel déle. Vždyť jenom zamával a šel dovnitř," litoval další z asi dvou desítek přihlížejících místních i přespolních.

Děti však byly spokojené, viděly prezidenta republiky, i když jen krátce.

Prezident byl již nějakou dobu ve vnitřních prostorách restaurace, když jeho řidič sundaval z pravého boku auta prezidentskou vlajku. Následně vyndal z auta prezidentské dary.

Pak už zůstala venku pouze ochranka a policisté, kteří neustále hlídali okolí.

Hlouček lidí se však nerozpouštěl. Lidí, kteří chtěli alespoň koutkem oka zahlédnout hlavu státu, naopak přibývalo. Tu přišla rodina s dětmi, z druhé strany se zase blížil pár venčící psa. Každý se chtěl trochu přiblížit k restauraci. Nahlédnout z nějakého úhlu do oken restaurace, když už nestihl prezidenta Miloše Zemana přijíždět. To však bylo takřka nemožné.

Každý tak uvažoval, zda čekat na chvíli, kdy prezident bude restauraci opouštět. Policisté je však upozorňovali, že by před restaurací mohli strávit několik hodin.