Při příležitosti slavnostního otevírání budou připravené zvláštní historické jízdy vlaky i autobusy na trasách Pečky Bošice Kouřim a Bošice Bečváry. Historické vlaky i autobusy se budou potkávat v Bošicích, kde bude také přistavený občerstvovací vůz.

Na trase z Bošic do Kouřimi spolu budou navíc závodit historické vlaky s autobusy.

To, že bude trať funkční již koncem června, v nedávné době potvrdil mluvčí Správy železniční dopravní cesty, Jakub Ptačinský. Ten však uvedl, že obnovení provozu je naplánované na první červencový den. „Obnovení provozu očekáváme již od 1. července," řekl datum Jakub Ptačinský. V současné době je však jasné, že cestující se vlakem mohou svézt již dříve a navíc ne obyčejným, ale historickým. Využít však mohou také historický autobus. Oficiální obnovení provozu se navíc uskuteční už v pátek ve 22.00 hodin.

Právě autobusy nahrazovaly po celý rok vlakovou dopravu. Ta byla přerušená kvůli nutným četným opravám na trati. Nejprve byla železnice uzavřená po celé délce, později začali jezdit vlaky alespoň z Peček do Radimi. V této stanici pak lidé museli z vlaku přestoupit na autobus, který cestující dovezl dále.

Opravy trvaly dlouhou dobu hlavně kvůli nutné byrokracii a žádosti o dotace od Evropské unie. Na finanční příspěvek, zejména na jeho schválení, se totiž muselo nějakou dobu počkat.

Sama obnova železnice však také nebyla jednoduchá. Trať byla na několika místech podemletá. Mnohdy voda pod kolejemi vytvořila prostor, pod kterým by prošel dospělý člověk. To však nebyl jediný problém. Opravit bylo potřeba také narušený mostek. Na mnoha místech byla narušená geometrická poloha kolejnic," zmínil jeden z problémů Jakub Ptačinský.

Na opravu železnice bylo vysoutěženo 48 milionů korun.