Nejistotu kolem konání výlovu potvrdil Ladislav Vacek, ředitel Rybářství Chlumec nad Cidlinou, pod které Žehuňský rybník spadá. „Výlovy plánujeme tak jako každý rok, ale letos vstoupilo do hry počasí. Tím jak je teplo a zároveň málo vody, je vyšší spotřeba kyslíku a zároveň chybí přitékající voda. Tato situace může ohrozit život ryb plánovaných k vylovení," sdělil Vacek a potvrdil, že je vážně ve hře - i při výhledu počasí na příštích sedm dní - odklad výlovu Žehuňského rybníka.

Podle něj rybáři zvažují v současnosti všechna pro a proti. „Řešíme, jestli pokračovat ve vypouštění rybníka, nebo ho naopak tlumit, aby byl připraven na výlov, řekněme, 16. až 18. října," přiblížil situaci Vacek.

Zároveň však zdůraznil, že výlov jako takový samozřejmě zrušit nejde. „Je v něm obsádka ryb pro vánoční prodej. Navíc musíme doopravit nějaké věci okolo a Povodí Labe plánuje opravit takzvaný bezpečnostní přeliv, neboli klapku a k této práci musí být rybník také vypuštěn," dodal Vacek. Definitivní rozhodnutí o termínu výlovu by mělo padnout ve čtvrtek 5. října.

close Banner ryby info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in