Řidiči si včera večer pořádně oddychli. Rekonstruovaný most ve Ždánicích byl odbornou komisí zkolaudován. V pravé poledne zástupci investora, firmy, která opravy prováděla a starosta Ždánic Josef Krupička přestřihli slavnostní pásku. Zároveň se postarali o proslov. Od 18 hodiny se po novém asfaltu projela první auta. „Komise prošla veškeré doklady a stavba byla předána Ředitelství silnic a dálnic, které je jejím správcem. Ke stavbě se vyjádřila obec, životní prostředí a další instituce. Nakonec most kolaudaci získal bez připomínek,“ objasnil stavbyvedoucí Hugo Rejthar. Kvůli vytrvalým dešťům se rekonstrukce ždánického mostu protáhla o dva týdny.

Řidič: bude to úleva pro dopravu

„Zaplať Pánu Bohu, že to je hotové. Stavaři odvedli pořádný kus práce,“ uvedl Vladimír Staněk, který se ve včerejších dopoledních hodinách prošel po novém mostě mezi prvními. „Už aby to bylo. Bude to úleva pro dopravu,“ poznamenal obyvatel Ždánic.
„Těším se, až bude most otevřený. Každé ráno a večer musím Ždánice objíždět přes Krymlov při cestě do Prahy a nazpět. Problém nastal vždy při setkání s náklaďákem nebo autobusem. Vyhnout se na úzké poničené silnici je problém. Po objízdné trase jezdím navíc vždy za tmy, a situace byla o to horší,“ vylíčil Radek Kolínský. „To že most stihli otevřít před zimou, je štěstí pro všechny řidiče. Nedokážu si představit kolony aut, jedoucí po úzké silničce přes Krymlov, a navíc v lese při sněhových závějích,“ oddechl si šofér z Kutné Hory.