Odložili obecní ohňostroj

Ždánice – Kvůli nepříznivému počasí se v neděli nekonal Novoroční ohňostroj, který byl naplánovaný ve Ždánicích. Vzhledem k husté mlze, která sužovala nejen tuto obec, se místní rozhodli akci odložit. Na ohňostroj se mohou těšit v sobotu od 18.00 hodin. Show bude přesně podle původního plánu odpálená z kopce Panák. Lidé by měli zaujmout taková místa v obci, odkud je na místo dobrá viditelnost. V okruhu sto metrů okolo odpaliště bude vstup zakázaný.

Ve čtvrtek nepůjde elektřina

Dobré Pole – Obyvatelé Dobrého Pole se budou muset ve čtvrtek obejít bez elektrické energie. Elektřina nepůjde od 7.30 do 15.00 hodin.

V muzeu pravěku se bude hovořit o legendách

Kolín – Přednáška Davida Kalhouse nazvaná Václavsko – ludmilské legendy – co nám mohou říci o nejstarších dějinách se uskuteční dnes od 17.00 hodin ve Dvořákově muzeu pravěku v Brandlově ulici. Cílem přednášky je ukázat, že legendy mohou poskytnout další cenné informace i k dějinám kultury a kulturním kontaktům v pozdějších století.

V novém roce se sejdou zastupitelé již ve středu

Vyžlovka – Dokončení kanalizace a intenzifikace čistírny odpadních vod budou probírat zastupitelé ji zítra. Sejdou se od 19.00 hodin v budově obecního úřadu. Hovořit se bude také o žádostech o připojení na vodovod a kanalizaci.