Jak jsme již dříve informovali, světelná signalizace nefunguje, jak má, a vlak přijíždějící v osm hodin večer pouze houká a zpomalí. Informační značení o tom, že je světelná signalizace v tuto dobu již nefunkční, však stále nikde není.

Občané: je to riziko

„Je tady hodně dětí. Kolikrát jsem viděla, že koleje přejel chlapeček na kole. Je to nebezpečné, vlak je totiž vidět až na poslední chvíli,“ postěžovala si maminka Ivana Králová, která v blízkosti železniční trati bydlí. Není však jediná. To, jak přejezd v noci funguje, stále nechápou ani ostatní obyvatelé obce. „Každý večer by tady mohl alespoň na tu chvíli někdo stát a třeba signalizovat. Takhle to řidiče ohrožuje,“ poznamenal Zdeněk Zadák ze Zbraslavic.

Zastupitelé obce se po neúspěšných jednáních se Správou železniční dopravní cesty rozhodli požádat o pomoc příslušného úředníka Středočeského kraje. „Je to značně ojedinělý případ. Ničeho podobného jsem se nikde jinde nedopátrala,“ uvedla Božena Nováčková z odboru dopravy krajského úřadu.

Starosta Zbraslavic Ondřej Havlovic dal na její radu a spojil se s Tomášem Chládkem, vrchním přednostou stanice v Kolíně. Konkrétní výsledek se však zatím stále nedostavil. „Za poslední dobu jsou již zastupitelé tímto problémem značně znechuceni. Už se nám to ani řešit nechce,“ komentoval vleklá a bezvýsledná jednání Havlovic. V nejbližších dnech by se však k alespoň nějakému verdiktu dospět mělo.

Správě železniční dopravní cesty se po intervenci starosty Zbraslavic rozhodl zavolat také Tomáš Chládek z Kolína. „Starostovi jsem slíbil, že začnu s železniční cestou jednat. Každé zvýšení bezpečnosti nás samozřejmě zajímá,“ doplnil Chládek.

Signalizují tak alespoň obyvatelé Zbraslavic: jsme rozzlobeni a chceme bezpečný přejezd!

Videozáznam, jak to na přejezdu ve Zbraslavicích večer vypadá naleznete ZDE