A dařilo se na něm i kolínským jezdcům. Třeba v kategorii ZL, tedy maximální výšce překážky 110 centimetrů, vyhrál jezdec Martin Peroutka se svým koněm Chanel 5 za stáj Václav Kolín.

Toho jsme zastihli hned po dekorování, kdy měl ze svého úspěchu obrovskou radost. „Každého potěší umístění," řekl spokojeně.

Na koni jezdí zhruba šest let každý den. Sotva přijde z práce, zamíří na jízdárnu, kde tráví minimálně čtyři hodiny. A jestli se nějak speciálně udržuje v kondici? „Ani ne. Navíc na jízdárně částečně pracuji jako údržbář, takže mám práce nad hlavu. To mě udržuje fit," odpověděl se smíchem na náš dotaz.

Rád by se znovu dostal na mistrovství. „Vloni jsem vyhrál mistrovství středočeské oblasti, letos jsem ale byl v práci a nemohl se zúčastnit. Do kategorie seniorů mistrovství České republiky to bude dlouhá cesta, až vydělám spoustu peněz na pořádného koně," řekl s úsměvem.

Jak řekla sekretářka závodu Monika Prokůpková, závod se letos poprvé uskutečnil v Němčicích u Kolína kvůli speciálnímu povrchu písku a geotextilie, což je aktuálně nejžádanější povrch mezi závodními jezdci. „Příští rok bychom tu chtěli udělat Velkou cenu města Kolína, kterou jsme třikrát za sebou dělali na Ptýrově u Mnichova Hradiště kvůli tamějšímu areálu a jeho zázemí, které v Kolíně nemáme," řekla.

Podle jejích slov tak byly víkendové závody generálkou na Velkou cenu, která je součástí prestižního seriálu jezdeckých závodů Český skokový pohár.