Pro rybáře i návštěvníky závodů bylo připraveno bohaté občerstvení. Jako obvykle se velice rychle zaprášilo po rybích řízcích, v nabídce byly i vepřové, maso z lorny, klobásy z udírny, dětem chutnal párek v rohlíku. Na zapití bylo několik druhů piv, samozřejmě i nealko pro řidiče, pro děti limonády kolínského sponzora, pro dospěláky i něco ostřejšího.

Děti se zabavily malováním sádrových odlitků zvířátek a kytiček, navlékáním náramků a náhrdelníků a vytvářením papírových růží. Za tvůrčí nadšení byly odměněny i perníkovými kapříky. Radost jim dělali také dva pořádní kapři v neckách, připravení jako dar pro muzikanta Jeníka Svobodu, který se každoročně účastní závodů i jako rybář, leč, jak sám se smíchem dodává, že ne moc úspěšný. Podle jeho slov mu to ale nevadí, do Lipce jezdí velice rád, ví, že s Lipečáky je legrace a dobrá zábava na všech akcích. Pokud mu čas dovolí a nemá závazky jinde, vždy rád přijede i zahrát, za což mu pořadatelé velmi děkují.

Před polednem, kdy byly závody ukončeny, začal Jeník Svoboda s parťákem harmonikářem Petrem Nedbalem hrát a zpívat oblíbené písničky k poslechu, ale i tanci. Prima muzika naladila všechny do ještě lepší nálady a čekalo se na vyhlášení výsledků.

Největším úlovkem se stal amur s délkou 70 cm, kterého ulovil Václav Zahájský. Stal se tak držitelem Poháru Josefa Hlavatého, který pořadatelé udělili jako poctu zakladateli lipeckých závodů v rámci jubilejního 10. ročníku.

Poté proběhlo vyhlášení pořadí za ulovené centimetry ryb. Na prvním místě skončil jako loni Pavel Horák s celkovými 380 body, druhé místo obsadil Martin Kvasnička se 185 body, třetí místo patří Petru Fenclovi s celkovými 152 body. Všichni zúčastnění si mohli vybrat dle svého ceny od sponzorů z Chlumce nad Cidlinou, kterým pořadatelé velice děkují.

Nakonec se losovala tombola ze všech přihlášených účastníků. Hlavní cenou byla motorová pila, druhou cenou pilka a třetí sada nožů pro rybáře. Po vyhlášení výsledků se znovu rozezněla harmonika s doprovodem bicích muzikantů z Tetovanky, kteří hráli pro dobrou pohodu až do večerních hodin.

V Lipci u rybníka bylo jako vždy fajn, celé rodiny mohly strávit nejen dopoledne, ale celý den na příjemném místě a užít si pohodu. Už 26. května se v Lipci koná tradiční Traktoriáda, letos také již 10. ročník. „Přijeďte, rádi Vás na lipeckém hřišti uvítáme. Jako vždy je připraven bohatý program,“ zvou pořadatelé.