Ta projevila zájem azylový dům zrealizovat. „Zatím to vypadá, že by provozovatelem byla společnost Prostor plus, a jeden ze soukromých subjektů, který je vlastníkem nemovitosti, nejedná se o nemovitost městskou,“ uvedl na zasedání místostarosta Michal Najbrt.

Azylový dům by poskytl 40 až 43 lůžek. V Kolíně je potřebný, s tím souhlasí i starosta Vít Rakušan: „Já za sebe říkám, my ho tady chceme. Protože ve městě, kde se řeší sociální problémy, například i typu bezdomovectví, a dětí žijících v nedobrých podmínkách na městských ubytovnách, v některých mapovaných případech i na ulici, to město potřebuje.“

Doposud, krom Prostoru plus, neprojevil nikdo jiný zájem. „Všechny subjekty se na komunitním zasedání mohly vyjádřit, či dát podnět k tomu, jestli chtějí nebo nechtějí azylový dům v Kolíně. Prostor je jediný, kdo projevil zájem o provoz azylového domů. Nikdo zatím nemá potenciál, aby opravil budovu v tomto rozsahu, a realizoval a provozoval azylový dům, který má provozní náklady sedm milionů korun,“ uvedl Petr Mach, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví.