Už jednou zastupitelé přijetí dotace projednávali, a to na svém prosincovém zasedání, konečné rozhodnutí ale odložili. Město musí samozřejmě podíl k dotaci doplatit, nejméně pět let projekt udržet a současně měli někteří zastupitelé pochybnosti o tom, zda bude o základnu dostatečný zájem, padl také například argument, že je poměrně daleko od autobusové zastávky.

Co se týče využití, město má uzavřené partnerské smlouvy s českobrodskými základními školami, mateřskou školou, praktickou školou. Aby byla větší jistota naplněnosti vzdělávacích programů, hodlá Český Brod nabízet aktivity terénní základny i okolním obcím a městům.

S dopravou na hájovnu by mohla pomoci další dotace. „Do března jsou přijímány žádosti o dotace z Operačního programu zaměstnanost na zajištění vzdělávacího programu, kde uznatelnými náklady jsou i dotace na dopravu účastníků,“ předeslal vedoucí odboru životního prostředí Rostislav Vodička.

„Je také reálná objednávková doprava dětí autobusem zajištěným školou, na odpolední mimoškolní aktivity budou děti dovážet jejich rodiče – v současné době je to již běžný jev,“ řekl Rostislav Vodička s tím, že kromě toho je na vzestupu dotační podpora ekologické dopravy, mohl by se pořídit například elektro minibus.

Zda nakonec dají zastupitelé vrátkovské základně zelenou, se rozhodne na jednání ve středu 22. ledna.