Firmě se podle starosty podařilo vyřešil i zádrhel s krovem. Ten totiž podle požadavků památkářů nemohl být doplněn ledajakým dřevem. Prvky na doplnění musely pocházet zhruba ze stejného historického období.

Restaurátoři se již také pustili do sanace kosterní výzdoby v kostnici, na parkánech se připravuje nádrž na dešťovou vodu. Do té bude svedena dešťovka z části střechy chrámu, která pak bude zavlažovat například květinové záhony.

Stavení práce by měly být hotové zhruba v polovině května příštího roku. V létě by se pak mohlo celé dílo otevřít veřejnosti, nějaký čas totiž zabere ještě instalace interiérových expozic.

Ve sklepech zvonice bude lapidárium, v prvním poschodí pak ve speciálně zabezpečené místnosti bude k vidění chrámový poklad – cenný soubor umělecko řemeslných děl, která nikdy nebyla vystavena. Vzácné předměty pocházejí z období od středověku do 19. století. Jde hlavně o monstrance a kalichy.

Příchozí si budou moci prohlédnout třeba pozdně gotický kalich z Ovčár ze začátku 16. století nebo soubor kalichů z chrámu sv. Bartoloměje, které jsou dílem Rinalda Ranzoniho, mistra, jehož výtvory jsou součástí i Svatovítského pokladu.