To s sebou samozřejmě přinese pomalejší provoz na značně frekventovaném mostě, což město spolu s policií a dalšími zúčastněnými složkami bude řešit určitými opatřeními na obou koncích mostu. Před Novým mostem ve směru od kruhového objezdu u Jednoty by měl vzniknout samostatný odbočovací pruh do Kutnohorské ulice.

Za Novým mostem na Zálabí směrem na Louži nebude možné jako dosud odbočit doleva, řidiči budou muset využít některou z dalších odboček. „Podobně na opačné straně mostu u Futura také nebude možné odbočovat doleva,“ upozornil místostarosta Michal Najbrt.

Důvodem je, aby se most rychleji vyklízel a odbočující auta neblokovala ostatní.

Po nezbytně krátkou dobu, která bude zahrnovat zhruba dva víkendy, bude most uzavřen celý, protože bude probíhat výměna dilatačních závěrů.

Během omezeného provozu nebude moci přes Nový most jezdit nákladní doprava, vozidla nad 3,5 tuny budou muset na objízdné trasy. Sousední Masarykův most má totiž nízkou zatížitelnost, Nový most je jedinou nejkratší cestou, která umožňuje nákladní a autobusovou dopravu přes Labe z jižního obchvatu Kolína do severní průmyslové části města.

Ale ne všechna vozidla budou muset po objížďce, výjimkou jsou vozidla složek Integrovaného záchranného systému. Město nyní s konečnou platností dojednalo výjimku také pro autobusy městské hromadné dopravy, regionální dopravy, ale i třeba i pro AVE Kolín na vyvážení odpadu a pro Energii AG, kdyby bylo potřeba například vozit cisterny s vodou či prázdné.

Práce na mostě se citelně dotknou i chodců. „V dobře přípravných prací se ukázalo, že lidé došli do půlky mostu, narazili na místo, kde se pracovalo, a přebíhali pak čtyřproudovku,“ sdělil místostarosta.

Na té polovině, kde bude zrovna probíhat rekonstrukce, bude tedy platit zákaz vstupu chodců. Daný chodník je již nyní opatřen značkou o celkovém uzavřen.

S dokončením všech prací se počítá do konce září příštího roku.