Co je koronavirus.Zdroj: Deník„Samozřejmě stoupají nároky na nakupování léků a různých zdravotnických potřeb a pomůcek. Jinak zatím ale není důvod panikařit,“ vysvětlil.

Kolínská nemocnice nemá infekční oddělení, proto se nedá ani předpokládat, že by se s koronavirem lidé v Kolíně léčili, pokud by dorazila větší epidemie. Pacienti by tak nejspíše podle jeho slov mířili na Bulovku, pokud by její kapacita nestačila, hledala by se náhradní řešení v rámci krajů, jak by diktoval stát v rámci krizového plánu. „Snažíme se doplňovat zásoby lidí například pro hygienu rukou, to je zcela zásadní,“ řekl.

Online reportáž

Ani dětský lékař Petr Kopecký nepozoruje, že by se lidé koronaviru zásadněji obávali a běželi se svými dětmi k lékaři s každým kýchnutím, zda se nejedná o tento případ. „Naštěstí panika ještě není. Plně doufám, že to brzy vyšumí, ta hysterie je naprosto nesmyslná,“ dodal lékař.

Přijímají desítky telefonátů s dotazy ohledně koronaviru
Jedna strana říká, že se to přehání s obavami kolem koronaviru, další zase tvrdí, že se nechce nechat zaskočit a chce maximum informací. Tak by se daly popsat obavy ohledně tohoto onemocnění. Lidé kromě obchodů vzali téměř útokem také informační linku hygieniků.

„Přijímáme až desítky telefonátů a e-mailů denně, každému tazateli se věnujeme a upozorňujeme také, že informace jsou přehledně k dispozici také na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR, Státního zdravotnického ústavu a krajských hygienických stanic,“ uvedla pro Deník Dana Šalamunová, mluvčí středočeské krajské hygienické stanice.

Koronavirus.Zdroj: Deník