„V životním zájmu Škvorce je péče o rozvoj a modernizaci jeho vlastní školy. Jsme si ovšem také vědomi, že přístavba v Třebohosticích či budoucí rekonstrukce škvorecké školy mohou snadno narazit na finanční či technické překážky. Ukazuje se například, že přestavba zařízení je velice technicky náročná až nemožná do podoby odpovídající modernímu školství. Neměli bychom proto pro Škvorec a Třebohostice uzavřít možnost účastnit se projektu, který povede k vybudování školy, jež bude moderně vybavená a vystavěná podle nejnovějších norem," uvedl zastupitel Luděk Rubáš a navrhl pokračovat v jednáních o vytvoření svazkové školy.

„Naši občané by pak mohli mít možnost volby mezi menší domácí školou se všemi klady a zápory, které tato možnost poskytuje, a mezi moderní velkou školou," dodal.

Zastupitelstvo na svém únorovém zasedání vzalo na vědomí možnost být součástí svazku obcí, který by svazkovou školu vybudoval. Vzhledem k tomu, že se, jak podotkl starosta Antonín Rubín, jedná o zásadní rozhodnutí pro budoucnost, bude městys celou záležitost diskutovat se svými občany. Pokračovat v jednáních o svazkové škole se bude na dalším zasedání zastupitelstva.