Hospic je zdravotně sociální zařízení, které slouží k péči o nevyléčitelně a těžce nemocné osoby. Nejen o umírání doma, bude hovořit Marie Svatošová, zakladatelka hospicového hnutí a občanského sdružení

„Ecce homo - „Sdružení pro podporu domácí péče“ u nás. „Každý z nás (pokud nás nepřejede auto), bude jednou terminálním pacientem a určitě mu velmi záleží na tom, aby se s ním dobře zacházelo,“ říká Marie Svatošová, která v hospicové péči působí už 24 let.

Problematika umírání v hospicech se ale netýká jen pacientů, ale také pracujících. Pro mnohé z nich je leckdy velmi nepříjemné mluvit s pacientem o jeho smrti. Přičemž mají pracovníci hospice důležitou úlohu, při které pomáhají pacientům i jeho rodině s vyrovnáváním se s diagnózou.

Být na konci života doma, totiž vyžaduje také spoluúčast rodiny a dobrou zdravotnickou péči. „Mnoho lidí stále ještě neví, že hospic, jako tým, může s veškerým zdravotnickým vybavením, pomůckami, léky i personálem, přijet domů, do rodiny pacienta,“ přibližuje Marie Svatošová činnost domácích hospiců.

To vše a mnohem více se návštěvníci dozví na této tématické přednášce, na které bude i prostor na otázky.