Ty mají zabránit tomu, aby se do objektu základních škol a školek dostal někdo, kdo tam němá co dělat. Investice celkem vyšla na zhruba 357 tisíc korun, přičemž 300 tisíc získala kolínská radnice z grantového programu TPCA pro Kolínsko.

Celkem se jedná o peníze na pořízení čtrnácti nových kamer, které budou před vstupem základních i mateřských škol. Kameru mají dostat také kolínské jesle. „Důvodem je zvýšení bezpečnosti dětí ve školách jak v rámci Bezpečného Kolína, tak i kvůli nešťastným případům, které se v České republice v minulosti odehrály," podotkl při oznámení investice Tomáš Růžička. Vedení Kolína již před časem Kolínskému deníku řeklo, že se počítá s tím, že výstup z kamer bude k dispozici v sekretariátu školy.

To by se ale mohlo do budoucna změnit, systém počítá s možností záznam posílat strážníkům. „Systém ale bude instalován takovým způsobem, aby se v budoucnosti mohly přidat další moduly, aby výstup měla i městská policie," řekl před časem místostarosta Tomáš Růžička.

V rámci předávání kamer přichystala Základní škola v Bezručově ulici také výstavu dětských prací na téma bezpečnost a kamerový systém.