Kolínští školáci se na festivalu v Polsku prezentovali krátkým filmem Marcel Marceau. Film vypráví o životě francouzského mima Marcela Marceau očima dětí. Ukazuje spojitost s městem Kolínem a kolínským rodákem Jeanem Gaspardem Deburau.

Oceněný film kolínských školáků:

| Video: Youtube

"Odborná porota v Osvětimi se dozvěděla o jedné části historie Kolína a o osobnosti Marcela Marceau i Jeana Gasparda Debureau a to prostřednictvím školního filmu žáků z "pětky". Film byl promítán pohromadě s opravdu skvělými snímky, v kategorii dokumentární film. Pozvání na festival na tomto místě a ještě v souvislosti památného dne je samo o sobě velkým vyznamenáním," pochlubil se na sociální síti zástupce ředitelky školy Jan Chvojka.

Z přípravy filmu Marcel Marceau:

Film je výsledkem dlouhodobějšího projektu, během něhož školu v Mnichovické ulici navštívil herec Martin Sochor, jediný český žák a absolvent pařížské školy pantomimy Marcela Marceau, který předal dětem řadu cenných informací o svém učiteli a děti se pod jeho vedením zúčastnily i dílny pantomimy. Koncem loňského školního roku se ve škole uskutečnil i workshop organizovaný Českou televizí, jehož výsledkem byla reportáž o přípravné fázi filmu, kterou děti pod vedením odborníků natočili.

close Kino v Osvětimi. info Zdroj: se souhlasem Markéty Rosenkrancové zoom_in Kino v Osvětimi. 21. ročník Mezinárodního festivalu neprofesionálních filmů „Kochać człówka“ (Milovat člověka) pod záštitou Světové unie neprofesionální kinematografie (UNICA) a primátora města se uskutečnil v polském městě Osvětim ve dnech 25. až 27. ledna letošního roku. Festival je místem setkání filmařů, které zajímá člověk milující, radostný, kreativní, vítězný, ale le i člověk, který bojuje, trpí a prohrává. Ze 123 soutěžních filmů se do užšího finále probojovalo 66. Film Marcel Marceau kolínských školáků porota ocenila medailí UNICA Za mezigenerační vztahy a hledání nových výrazových prostředků.