„Zdůrazňuji, že tu nejsme ti, kteří se sešli sedmnáctého listopadu, to měl každý jiné starosti a program, ale stávku, která byla tehdy velmi důležitá, už jsme organizovali a podporovali,“ vyjádřil se hlavní organizátor setkání a první porevoluční starosta města Jiří Buřič.

Mezi zhruba dvacítkou přítomných byli třeba bývalí radniční tajemníci Pavel Pobříslo a Jan Pešek, novináři Jiří Karban a Petr Soukup, kulturní guru a skaut Miloš Kim Houdek, gymnazijní profesorka a později členka zastupitelstva Jana Matějková, bývalý vedoucí šéf odbory výstavby Bob Neumann, dlouholetý šéf úřadu práce a dnes spisovatel v důchodu Josef Blecha nebo první mluvčí OF, rocker a nyní podnikatel Pavel Kaplan.

Omluvila se další starostka Zdenka Majerová nebo nemocný Vojtěch Klouček. „Bohužel někteří z těch, kteří stáli v Kolíně u vzniku Občanského fóra, již nejsou mezi námi. Chtěl jsem pozvat také ty, kteří u změny režimu byli hned od počátku a to herce, ty kolínské nevyjímaje, ale bohužel oslovený Luděk Nešleha v poslední době absolvoval za sebou dvě operace, takže se omluvil,“ dodal Jiří Buřič.

Po společné fotografii a večeři se pak na minulé i nedávné doby vzpomínalo ve skupinkách u stolů a padaly někdy i dost bizarní historky, třeba i o tom, jak se narychlo měnili komunističtí pohlaváři za nové a povětšinou i neznámé lidi.