Na hladině Labe se bojovalo nejprve o pohár Starosty města Kolína a to v závodech na dvě stě metrů. Každý tým se do svého souboje pouštěl s vervou a svým soupeřům nic nedaroval zadarmo.
Hostující posádka Auto Stratos Team však nedala nikomu šanci na prvenství a s několika vteřinovým náskokem si dojela pro první místo. Domácí klub vodních sportů Sandberk se však nenechal zahanbit a umístil se na druhé příčce.
Překvapením pro všechny bylo umístění posádky města Kolína na třetí příčce. Kolínští zajeli nejlépe v historii závodu. Slova chvály si při vyhlašování z úst starosty Víta Rakušana užíval celý tým.


Finále se opakovalo


Kuriózní bylo, že závod o pohárové příčky se musel opakovat. Nejspíše chybou jednoho z kormidelníků vyjela loď s posádkou města mimo svou dráhu a zanedlouho úplně zastavila.
Tato rozjížďka byla proto ředitelem závodu stornována a klání nejlepších týmů si tak diváci mohli vychutnat ještě jednou. Otázkou je nakolik byli z opakovaného startu nadšení závodníci. Pádlování sice ze břehu vypadá poměrně jednoduše, ale závod je opravdu fyzicky náročný. Posádky se však zachovaly jako opravdoví profíci a do opakovaného závodu daly úplně všechny síly.

Svezly se i děti


Po krátké přestávce, kdy se mohly na dračích lodích svézt děti, sportovní den pokračoval. Posádky tentokrát závodily o cenu Koli, a to v závodu na jeden kilometr. V náročném závodu překvapil jeden z nováčků v soutěži, tým Městyse Plaňany. Na pohárové příčky sice Plaňanští nedosáhli, ale umístili se na krásném čtvrtém místě. I tak to byl pro tým velký úspěch.
Své prvenství obhájil tým Auto Stratos a stříbrní byli opět vodáci ze Sandberku. Třetí místo z tohoto závodu si odnesla posádka, která si říká Piráti z Benteleru.


Sandberk si odnesl čtyři poháry


Šestý ročník závodů byl úspěšný zejména pro tým ze Sandberku. Kromě pohárů za dvě druhá místa si zdejší vodáci odnesli ještě pohár za Nejlepší posádku okresu Kolín a také divácké ocenění Hvězdný team. Kapitán posádky byl tak na pódiu celkem čtyřikrát a přesně tolikrát děkoval celému týmu. Vyzdvihl hlavně účast dorostenek, které jinak závodí na pramicích.
Celý den se báječně vydařil. Diváci měli jistě na co koukat, kromě závodů byl pro ně přichystaný i doprovodný program. O ten se postaraly skupiny jako mažoretky, děti z umělecké školy v Poděbradech nebo skupina historického šermu Páni z Kolína.
Zájem mezi přítomnými vyvolal i Diskgolfpark. Někteří zkoumali, k čemu jsou namontovány koše s řetízky, jiní již prostor využívali. Tím neznalým odpověděli na jejich otázky.

Požádal o ruku


Program, který připravili pořadatelé, zpestřil jeden z mužů z posádky zvané Kalťáci. Na dračí lodi totiž požádal o ruku svou přítelkyni. O radostné události informoval všechny přítomné moderátor závodu a upozornil také na další věc, kterou se posádka chystá udělat.

Na počest příjemné novince totiž naskákal celý tým před zraky diváků do Labe. Ačkoli všechny okolo sebe přesvědčovali, že voda je teplá, nenašli se další dobrovolníci, kteří by teplotu řeky vyzkoušeli.
Ze závodů odcházeli všichni spokojení, dalo by se snad i říci, že nebylo poražených. Podle slov vedoucích posádek si závodníci den užili a těší se na příští klání, které se odehraje opět v září.