A tak je nasnadě zeptat se autora projektu a dramaturga Jiřího Linky, zda se chystá třetí ročník: „Třetí ročník cyklu je ze dvou třetin připraven. Část koncertů je již pevně dohodnuta i s termíny, u dalších se dolaďuje."

Kdy a kým se bude letos začínat?

První koncert se uskuteční již 11. března a letos zahájení připadlo na trio Michal Prokop, Honza Hrubý, Luboš Andršt.

V březnu bývá v synagoze ještě poměrně chladno.

Ano, proto nastává změna oproti předchozím ročníkům, tento koncert se uskuteční v hotelu a restauraci Theresia.

Znamená to, že se koncerty ze synagogy stěhují jinam?

Ne, jen rozšiřujeme možnost vychutnat si muziku i v jiných prostorách a s jiným doprovodným servisem a pohodlím pro diváky. Synagoga samozřejmě zůstává stěžejní scénou, a to především díky své neopakovatelné atmosféře. A navíc se vše do těchto prostor nehodí.

Jaké další koncerty nás čekají?

V synagoze zahájíme cyklus rockovým komorním klavírním koncertem Romana Dragouna. Ten se uskuteční 12.5.2015. Jeho předloňský zde byl opravdu zážitkem. Pokračovat budeme 10. června, kdy Radim Hladík s Blue Effectem připraví speciální akustický koncert.

A další plány?

Na srpen je dojednán koncert do synagogy Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Přesný termín bychom měli doladit v květnu v závislosti na další aktivity protagonistů. V Theresii by se měl uskutečnit recitál dalšího semaforského barda písničkáře Josefa Fouska. Vystoupení ČDG Vládi Mišíka je v jednání. Tak uvidíme.

Vyhrajte vstupenky na koncert!

Již zítra ve středu 11.března přijede do Kolína zahrát trio složené s legendárních osobností české rockové scény Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý. Koncert z cyklu Básníci básniví se koná v restauraci Theresia v ulici Na Petříně. Naše dnešní soutěžní otázka o volnou vstupenku se týká houslisty Honzy Hrubého.

Michala Prokopa, který v Kolíně vystoupí společně s Honzou Hrubým a Lubošem Andštem příští středu 11. března, takřka celý jeho umělecký život provází skupina, která se jmenuje:

a) Framus 7

b) Framus 3

c) Framus 5

Své odpovědi zasílejte na e-mail redakce.kolinsky@denik.cz, do předmětu uveďte „Básníci básniví soutěž".