Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci ze „sedmičky“ si povídali s kolínskými basketbalisty

Kolín - Plná tělocvična dětí a před nimi sedí dvě kolínské sportovní hvězdy Bryan Hammond a Richard Field. To na 7. základní škole v Kolíně právě začínala beseda v rámci Evropského dne jazyků. Ačkoli by se mohlo zdát, že děti se nebudou těšit vzhledem k jazyku, kterým se bude hovořit, opak byl pravdou.

29.9.2014
SDÍLEJ:

Žáci hovořili anglicky s basketbalistyFoto: Kolínský deník

„Jsem zvědavá, co budou říkat. Něčemu rozumím, něčemu ne," řekla nám Ladislava, která chodí do páté třídy. Její spolužačka Laura se na basketbalisty také těšila. „Znám je, chodí na plavečák jíst," prozradila a dodala, že angličtina jí docela jde, takže se nebojí, že by nerozuměla.

Třetí z kamarádek Bára se také hodně těšila. Sama prý pět let hrála basketbal.

Čtvrťačka Sára měla jasno v tom, co se dozví: „Řeknou, jak se jmenují a číslo svého dresu." Její spolužák Jakub věděl, že hovořit se bude o basketbalu a doufal, že bude rozumět. Stejně na tom byl i jeho kamarád Ondřej, který stejně jako Jakub seděl v první řadě.

Všechny z dotázaných dětí měly pravdu. Každý z hráčů se nejprve představil a pak řekl něco málo o sobě. Děti se tak dozvěděly, že zatímco Bryan je v Kolíně teprve dva měsíce, Richard tu žije už čtyři roky. Oba sportovci také řekli, že pochází ze Spojených států amerických. Nezapomněli říct, co mají rádi k jídlu, jaké je jejich oblíbené pití nebo jakou mají oblíbenou barvu.

Děti si mezitím na připravené listy všechny informace zapisovaly. Bryan i Richard se snažili mluvit pomalu a srozumitelně. Pokud to bylo nutné, slovo zopakovali.

Pak přišla řada na dotazy žáků. Pokud by si někdo myslel, že se z počátku nezvedla jediná ruka, mýlil by se.

Ihned po pokynu se zvedlo několik dětských rukou. Žáci po jednom chodili ke sportovcům a kladli anglicky různé dotazy. Padla tak otázka na oblíbený basketbalový klub, na oblíbené zvíře, druhý nejoblíbenější sport nebo otázka na to, kde bydlí. Jedna z paní učitelek se tázala na evropské země, které basketbalisté navštívili a ve kterých hráli basketbal. Smích všem přivodila otázka na to, zda Richard a Bryan navštěvují místní diskotéky. A odpověď? V té se sportovci shodli: „Občas." Když došly dotazy, přišla na řadu autogramiáda. Ještě než byly děti vyzvané, stála jich řada okolo sportovců.

Proto si musely jít opět sednou a teprve na povel se seřadit. Každý chtěl být první, každý už chtěl mít podpisové karty a volnou vstupenku na basketbalové utkání. Ačkoli by se žáci mohli uchlácholit tím, že na každého se dostane, nebyla to tak docela pravda. Podpisové karty došly ve chvíli, kdy řada ještě zdaleka nekončila.

Zbytek dětí tak získal podpis na ruce nebo na papír. Řada se však ani tak netenčila. Podpisy bez fotografií měly úspěch taktéž. Nakonec přeci jen zazněl příslib, že každý se pak s Richardem a Bryanem může vyfotografovat.

Autor: Redakce

29.9.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Kulturní tipy z Kolínska

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení