Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci zasadili strom, viděli ale i výra nebo zajíce

Český Brod /FOTO, VIDEO/ - Besedu na téma ochrana živočichů a příroda připravili pro děti ze Základní a Praktické školy v Českém Brodě ochranáři ze stanice pro zraněné a hendikepované živočichy v Pátku u Poděbrad.

21.4.2011
SDÍLEJ:

Žáci ZŠ a PrŠ Český Brod zasadili strom, viděli ale i výra nebo zajíceFoto: Martin Šnajdr

Děti se tak dozvěděly, jak by se měly chovat, pokud v přírodě najdou zraněné zvíře, co péče o taková zvířata obnáší, nebo co přírodě neprospívá. „Chovejme se k přírodě šetrně, a to nejen dneska,“ nabádal vedoucí stanice pro zraněné a hendikepované živočichy v Pátku u Poděbrad Luboš Vaněk. Ten s sebou přivezl i několik svých zvířecích svěřenců.

Žáci si tak přímo ve škole mohli prohlédnout výra, sýce, puštíka, nebo zajíce. Vedoucí stanice Luboš Vaněk si pak pro děti připravil malý ekologický kvíz.

Správná odpověď byla odměněna možností podržet si třeba výra na ruce. „Bylo to úžasné, nikdy jsem žádnou sovu nedržela, moc se mi to líbilo,“ rozplývala se pak jedna z úspěšných žákyň. Stejnou možnost nakonec měla ještě necelá desítka jejích spolužáků.

Nakonec ti nejmenší ještě v areálu školy zasadili strom. „Je to u nás ve škole tradice, každý rok si prvňáčci zasadí svůj strom, o který se pak starají,“ popisoval učitel Jaroslav Kulich. Tentokrát tam přibyl tis červený. Děti pod jeho kořeny navíc vložily vzkaz pro budoucí generace v podobě fotografií třídy, vlastních obrázků, či vzkazů.

Martin Šnajdr

Místo události:
21.4.2011
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení