Přišlo to náhle, během přestávky, připomněla v úterý policistka Eva Hašlová z územního odboru pro Prahu-venkov: Východ. „Na lavičce zkolaboval muž, který ztratil vědomí,“ přiblížila situaci.

Na pomoc bezvládnému rozhodčímu okamžitě přispěchali předseda jednoho z fotbalových klubů i týmový lékař. A stejně rychle zareagoval také policista v civilu, který v té době nebyl pprap. Soběslavem, ale hráčem Ondrou. Právě on se ujal srdeční masáže – a pokračoval až do doby, než se pacienta ujali přivolaní záchranáři.

Zdroj: Youtube

I když to netrvalo dlouho, zdálo se, že se čas neskutečně vleče. Odměnou pak byla pochvala zasahujícího lékaře. „Na místě konstatoval, že právě prvotní, rychlé, profesionální a efektivní jednání těchto mužů zachránilo pacientovi život,“ tlumočila jeho slova policistka Hašlová. A stejně tak hřálo vědomí, že se podařilo udělat maximum, když pacienta sanitka převážela do nemocnice už ve stabilizovaném stavu.

„Pro mě bylo největší ocenění, když se se mnou pan rozhodčí později zkontaktoval a řekl mi, že je v pořádku,“ poznamenal skromně policista. „Uvědomil jsem si, že ten den nebyl prožitý nadarmo a měl smysl,“ konstatoval. Ostatním radí, že je dobré účastnit se například kurzů první pomoci. „Člověk nikdy neví, kdy a kde nastane situace, při níž je třeba okamžitě zasáhnout,“ připomněl. S dodatkem, že ve vypjatých momentech by se nikdo neměl zdráhat.