Ačkoli uzavírka mostu je avizovaná až do června 2016, hotovo by mělo být mnohem dříve. Jedním z důvodů je nutnost čerpání dotace do konce kalendářního roku 2015. Jde totiž o poslední finance z povodňových fondů. Dalším z důvodů je příslib, že stavba bude trvat pouze nezbytně nutně dlouhou dobu.

Most je totiž v současné době uzavřený také pro chodce. Lidé, kteří chtějí směrem od hřiště na nákup, k lékaři nebo na obecní úřad tak musí absolvovat delší trasu. To samé bude platit také pro školáky, kteří zanedlouho začnou opět navštěvovat místní školu. Děti, které bydlí za vodou, případně do školy dochází ze sousedních Chotutic, budou mít trasu do školy a z ní o několik set metrů delší.

Využít totiž lze ulici podél řeky Výrovky a tu pak přejít přes nový most u výjezdu z obce směrem na Pečky.

V současných horkých letních dnech však místní využívají ještě další možnosti, jak se dostat přes vodu. Mnoho z nich chodí okolo staré pošty, kolem rybníka a dále přes lávku za koupalištěm. Právě koupaliště je totiž cílem mnohých z nich, a tak je pro ně tato trasa mnohem kratší. Tato možnost obchůzky navíc nabízí také příjemný stín, který je v parných letních dnech vyhledávaný. „Chodíme tudy, na koupaliště je to blíž a cesta je tu příjemnější než po rozpáleném asfaltu," řekla Hanka, která je prý častou návštěvnicí radimského bazénu.
Obchůznou trasu budou muset využít také příznivci fotbalu, kterým zanedlouho začne sezona.

To vše si uvědomuje vedení obce. „Chceme, aby se lávka pro pěší otevřela co nejdříve," řekl Martin Sýkora ještě před předáním stavby.
Pěší by se tak na tuto trasu měli vrátit dříve než automobily, pro které platí objízdná trasa přes Plaňany. Původní objízdnou trasu přes Vrbčany uzavřela taktéž oprava mostu.