Současnou senátorkou pro senátní obvod Kolín je ředitelka Centra sociálních a zdravotních služeb Poděbrady Emilie Třísková (ČSSD). V posledních volbách získala v prvním kole hezké číslo co do počtu hlasů - 11 111, což bylo 26,11 procenta, v druhém kole, kde stála proti kolínskému lékaři Milanu Rakovi (ODS), pak zvítězila s 56,24 procenty hlasů. Křeslo senátorky bude obhajovat i letos, a to se stále stejným cílem a zaměřením, jímž jsou jí celoživotně sociální služby.

Tváří známou z volebního dění je také ředitel kolínské knihovna Pavel Kárník (STAN). „Chci se věnovat podpoře živnostníků, využití grantů krajských grantů pro obce, větší samostatnosti obcí,“ řekl.

Za Trikoloru se bude o post senátorky ucházet kolínská rodačka Ivanka Kohoutová, aktuálně ředitelka Střední zdravotnické školy v Praze. Chce se věnovat samozřejmě oblasti školství, je známá svým jasným postojem, že náboženské symboly a propagace ideologií nepatří do státních škol.

Další z kandidátů, místostarosta Českého Brodu Tomáš Klinecký (TOP 09) si jako jeden z cílů vytkl udělat něco s přebujelostí právního řádu v naší zemi. „Je třeba zamyslet se, jestli by nebylo možné konkrétní problém řešit jiným způsobem než tím, že u některých předpisů je i několik novel ročně,“ popsal.

Za ODS bude v senátních volbách kandidovat provozovatel jedné z kolínských kaváren Michal Zapletal známý mimo jiné svým pravidelný kritickým vystupováním na jednáních kolínského zastupitelstva týkajícími se veřejného dění.

Své zkušenosti by chtěl v pozici senátora zužitkovat technik a projektant Martin Škorpík (KSČM), za Kolínsko bude kandidovat také zdravotník, konkrétně praktický lékař Igor Karen (ANO).

Za Piráty kandiduje za obvod Kolín referent pro oblast národnostních menšin Cyril Koky, který chce přimět Romy nejen chodit k volbám, ale chtěl by je mít zastoupené na všech úrovních od komunální politiky až po parlament.

Jako nezávislý s podporou hnutí SPD bude o přízeň voličů usilovat známý novinář, publicista, komentátor a vysokoškolský pedagog, člen Rady České tiskové kanceláře Petr Žantovský.

Také někdejší dlouholetý starosta Velkého Oseku Jiří Otta vstupuje do předvolebního boje jako nezávislý. „Skutečně nezávislý,“ zdůraznil a poukazal na obrovský finanční rozdíl mezi nezávislým kandidátem a kandidátem na kandidátce politické strany označeným jako nezávislý.