Potvrzuje to rybář Václav Abrahám. „Největší zájem je o kapra, ty prodáváme tak z 95 procent," vysvětluje, zatímco se koukáme, jak kapři plavou ve své kádi. „Pak je amur, toho moc ale lidé nechtějí, protože je hodně tučný, hodí se tak na uzení. Sem tam lidé chtějí lína, štiku nebo sumce," zamýšlí se.

Kilo vás vyjde zhruba na 85 korun, většina kaprů se pohybuje v rozmezí 2,8 až 3,2 kilogramu, podotkl rybář. Lidé však zatím nekupují, rybáři byli v ulicích teprve první den. A kdy Kolíňáci pro ryby vyrážejí? „Lidem, co to dávají do mrazáku, to je docela jedno. Největší mela je každopádně dva dny před Štědrým dnem," říká s úsměvem.

Platí však spíše to, že lidé nechávají ryby usmrtit už při nákupu. Podle zkušeností Václava Abraháma tak neplatí zvyk, že by si brali rybu domů živou. „Dneska jsem živého ještě neprodával," vysvětlil.

Václav Abrahám se v oboru už pohybuje přes dvacet let, řekl. „Původním povoláním jsem zootechnik, pak jsem ale dělal spoustu věcí. Dnes soukromě hospodaříme, toto je pouze jako doplněk," řekl, jak se dostal k prodeji ryb.