„Je to nejobsáhlejší materiál o českobrodském Sokole a určitě i jedna z nejobsáhlejších knih o Sokole vůbec. Formát A4, 544 stran, 930 historických i současných dokumentů a fotografií a váha přes dva kilogramy dávají tušit, že opravdu nepůjde o malou tenkou brožurku,“ řekl Jaroslav Petrásek, náčelník českobrodských Sokolů a zároveň autor knihy.

Kniha obsahuje sokolskou historii českobrodské jednoty poskládanou nejen z vlastního archivu, ale i z dalších míst. Do knihy byly použity cenné dokumenty z Národního muzea, Národního technického muzea, Okresního státního archivu, Podlipanského muzea i ze soukromých sbírek. Mnoho obrázků také ukazuje, jak vypadalo město před řadou let.

„Křest této knihy měl proběhnout na říjnových oslavách Sokola, které se konat nemohly. Proto všechny zveme na alespoň komorní křest, který za aktuálních vládních opatření proběhne na náměstí Arnošta z Pardubic před budovou informačního centra a knihovny v pondělí 7. prosince v 15 hodin. Knize na její cestě ke čtenářům popřejí významné osobnosti našeho města,“ dodal náčelník.