Druhá žádost Kolína je na pořízení smart WC. O dotaci na dvě chytré toalety už Kolín zhruba před dvěma měsíci požádal u ministerstva pro místní rozvoj. V těchto dnech by mělo být rozhodnutí, zda žádost uspěla.

Na tyto dvě smart toalety už má radnice vytipované lokality – první je v Komenského parku jako náhrada za zavřené toalety u výměníku. Druhé chytré WC by mělo být v blízkosti cykloodpočívadla na zálabské straně lávky, tedy v místech, kde je workoutové hřiště, bosá stezka, vede tam cyklostezka, zkrátka je tam značný pohyb lidí a toaleta tam chybí.

Pro třetí smart WC, na které město žádá od automobilky, ještě místo vytipované není, ovšem je jasné, že se jistě najde a našlo by se jich i víc.

Letos poprvé dostane Kolín od TPCA separátně příspěvek na kulturní akce. O tuto podporu město vždy žádalo v rámci grantového programu a automobilka pokaždé vyhověla, kulturní dění podpořila a hodlá tak dělat i nadále, takže oběma stranám přišlo trochu zbytečné to každý rok opakovat do grantového programu. Tento rok tedy půjde 170 tisíc korun mimo granťák, už se řeší smlouva.