Slavnostní přestřižení pásky pojaly organizátorky velmi netradičně. Nůžky nahradil kuchyňský nůž a pásku vystřídal dort ve tvaru hřiště, včetně sítě a hráčů z marcipánu. Jeho rozkrojení se ujal starosta obce Václav Janeček se slovy. „Když jsem prvně zaslechl váš plán, moc jsem tomu nevěřil. Holky z Vyžlovky, vy jste to dokázaly a já vám za to děkuji,“ dodal starosta.

Celým programem provázel Karel Augusta, který se rovněž ujal dražby kalendáře speciál, na kterém nechyběly podpisy patnácti kráseki fotografa a na výherce čekal ještě bonus v podobě vlastnoručního podpisu prezidenta Václava Klause. Vydražená částka za kalendář se vyšplhala na čtyři tisíce korun.

A to už byl důvod ke zpěvu. Holky z kalendáře společně zazpívaly premiéru písně pod taktovkou Olega Homoly. O skvělou zábavu festivalu se mimo jiné organizátorky postaraly bezvadně připraveným kulturním a sportovním programem.

Samotná výroba kalendáře trvala devět měsíců

Kalendář vznikl právě na podporu rozšíření možností sportovně - společenského vyžití v obci Vyžlovka. Nápad se společně zrodil u šesti dívek, které si s nadsázkou začaly říkat Liščí pětka a následně založily komunitní centrum stejného názvu.

Inspirovaly se britsko-americkým filmem Holky z kalendáře, ve kterém se skupina starších dam rozhodla nafotit stylizované akty pro kalendář na dobročinné účely. Ztvárnění české verze se ujal fotograf Oleg Homola. Tak uzrál plán na výstavbu veřejného hřiště na plážový volejbal.

Po devítiměsíčním snažení a práci několika lidí, a to hlavně v jejich volném čase, kalendář skutečně spatřil světlo světa a setkal s nečekaným ohlasem médií i široké veřejnosti. K velké radosti členek komunitního centra překonal úspěch kalendáře původní plány a překročil hranice obce, ve které vznikal. Kvůli velkému zájmu medií se o kalendář s mírně lechtivými fotografiemi začali zajímat lidé z celé republiky i ze zahraničí.

Liščí pětka osobně předala kalendář i prezidentovi Václavu Klausovi, který jej měl podle ověřených informací ve své pracovně na Pražském hradě. Na hřiště se tak prodejem podařilo sehnat potřebnou hotovost.