Soutěžící děti tehdy zaplatily startovné třicet korun a absolvovaly sedm stanovišť, kde na ně čekali vodník, ovečka Shaun, čerti, Lotrando se Zubejdou, Křemílek s Vochomůrkou, Ferda Mravenec a Sněhurka s třemi trpaslíky a také úkoly, které tentokrát plnil děti i dospělí.

V cíli, před útulkem, si pak u Červené Karkulky vyzvedli všichni zaslouženou odměnu a po odevzdání soutěžní karty ještě měli možnost na získání některé ceny v losování.

Společně si pak zatančili buď při diskotéce, které vévodil ředitel zařízení, moderátor a tentokrát také Fred Flintstone Luboš Votroubek či živé muzice produkované části kapely Domino. Kdo si přinesl vuřty, mohl si je zde na ohýnku opéct, případně využít možnosti občerstvení ve stánku.

„Doufali jsme, že nám vyjde počasí a nakonec bylo téměř ideální, podruhé v historii konání těchto akcí jsme pozvali kapelu, která závěrečnému setkání dá vždycky ještě takový šmrnc navíc, je to prostě hned jiné, než reprodukovaná muzika," shrnul Luboš Votroubek a zapojil se s dětmi do mašinky.