„Využíváme stávající, vesměs polní cesty, které jsme vyspravili přírodními materiály. Chtěli jsme dostat lidi do přírody, aby poznali i jiná zákoutí, než kam se dostanou jen po silnicích. A to se nám snad podařilo," dodal.

I bez budování asfaltových cyklostezek vyšla akce na 350 tisíc korun, na což posloužil grant z programu TPCA Partnerství pro Kolínsko. Nositelem dotace se stala obec Polepy, nicméně nakonec se do projektu zapojilo i dalších šest obcí v okolí - Červené Pečky, Libenice, Grunta, Nebovidy, Pašinka a Ratboř.

„Původně jsme chtěli udělat jeden okruh, ale vypadly by Červené Pečky, které jsou centrem celé oblasti, takže nakonec vznikly okruhy dva, přibližně 15 a 17 kilometrů," upřesnil polepský starosta.

Organizátoři vyjížďky nechtěli, aby cyklovýlet znamenal jen šlapání do pedálů, ale aby lidé poznali i přírodu a zajímavosti v jednotlivých obcích. V každé tak byl připraven výklad o historii a zajímavostech, prohlídka pamětihodností nebo třeba ochutnávka místních specialit. Ať už si cyklisté vybrali kratší či delší trasu, sešli se nakonec v Nebovidech, kde se odpoledne konala akce s názvem Středověk na tvrzi.