Další nápad je využít Střelnici jako multikulturní centrum a propojený prostor pro Kouřim.
Jeden z názorů zněl, že by se prostor nadále neměl využívat jako restaurace. Kladně byl však přijatý názor vytvořit v prostoru malé formy. Například kinokávarnu nebo minigalerii. Lidé také přišli s nápadem propůjčovat budovu pro akce občanům.

K čemu bude nakonec prostor využitý ještě není jasné. Občané Kouřimi společně s vedením města budou o využití diskutovat ještě na počátku dubna. Konkrétní datum dalšího projednávání však ještě není známe.
V současné době je prostor využívaný základní uměleckou školou, která zde v pátek a občas i o víkendu zkouší divadlo. Dvakrát týdně prostory využívá skupina Problemz ke svým zkouškám, uskutečnily se zde také taneční kurzy a pravidelně zde je promítání pro pamětníky.

Zkouší zde i na bicí

Občas si jednu z místností v budově pronajímá jeden z kouřimských občanů a zkouší zde na bicí. Uskutečnilo se zde také několik divadelních představení souborů Základní umělecké školy. Sbor dobrovolných hasičů Kouřim tu pořádal taneční zábavu a Myslivecké sdružení Stará Kouřim v těchto prostorách zorganizovalo myslivecký ples.
Posvícenskou zábavu do tohoto prostoru směřoval B tým kouřimských fotbalistů.

V prostorách Střelnice se v minulosti konal také dětský karneval a maškarní zábava pro dospělé. Rodinné centrum zde uskutečnilo Hrátky s čerty a základní škola Miloše Šolleho využila prostor pro svou školní akademii. Odehrál se tu také festival zpívající Kouřim.

Chtějí budovu více využívat

Prostor tedy několikrát za rok využívaný je. Město by však rádo budovu využívalo mnohem častěji. V současné době se alespoň zavedlo pravidelné promítání pro pamětníky. To je vždy první a třetí čtvrtek v měsíci od 14.30 hodin. Vítáni jsou všichni, kteří si chtějí připomenout staré filmy při kávě a v milé společnosti svých vrstevníků. První promítání bylo z pochopitelných důvodů věnované seriálu Bylo nás pět.
Podle starostky města Zuzany Čihákové byly velmi milé vzpomínkové vstupy občanů, kteří se aktivně podíleli při natáčení. Ti, kdo byli na setkání se tak prý dozvěděli například to, že někteří Kouřimáci mají po večeři na Štědrý den v programu pravidelné sledování vánočního dílu seriálu. Dozvěděli se také, že nejaktivnější cyklista ve dnech natáčení, kterých bylo 130, byl David Ahnel, který v rámci komparsu najezdil pěkných pár kilometrů.

Historie Střelnice 19. a 20. století

1845 – Měšťanská střelnice
1864 – slavnostně otevřena „Střelnice" ( z městského archivu vyzdvižený starobylý prapor z roku 1705)
1913 – postaveno stálé jeviště spolkem ochotníků v sále na Střelnici; přístavbou zřízeno městské divadlo
1935 – 28. 10. slavnostně v sálu do zdi na Střelnice vložena prsť od Zborova se vzpomínkou na to místo a padlé bratry legionáře.
1955 – název kina Tatran, změna názvu ze Střelnice na kulturní dům, skončil ochotnický spolek a byl nahrazený Osvětovou besedou, rekonstrukce jeviště.
1968 a dále – pod vedením mistra Lejnara připravily ústřední dílny Molitorov konstrukci na stupňovité hlediště, do prostoru byla vsazená konstrukce – betonový potěr
– k vybudování promítací kabiny byl použitý původní balkón
– promítací plátno formát 72 – 1. promítač René Kaplan, ozvučení, osvětlení,
– 1. promítaný film – Četník ze Saint Tropez
– Původně se promítalo v tělocvičně, formát 32
– Význam kina postupně vytlačilo video a DVD