Přímo v Kolíně a blízkém okolí bylo osm kasiček, tři z nich v lékárně v nemocnici, dvě v lékárně na Zálabí, další v komunitním centru na Zálabí nebo ve Starém Kolíně a ve Velimi. Celkem do nich dárci věnovali 26 615 korun.

„Naším přáním bylo vybrat 150 tisíc na zakoupení automobilu, který by sloužil především pro rozvoz materiální nebo potravinové pomoci a samozřejmě také na zajištění akcí, na nichž se charita podílí,“ uvedl ředitel Farní charity Kolín Petr Zavřel. V on-line Tříkrálové sbírce je pro kolínskou farní charitu aktuálně 31 783 korun.

V Českém Brodě se peníze z kasiček v těchto dnech sčítají. Jak potvrdil místní farář Martin Sklenář, největší část výtěžku chtějí stejně jako v minulém roce věnovat domácímu hospici Nablízku. „Další části půjdou na pomoc konkrétní rodině v Českém Brodě a charitnímu domu v Mukařově,“ upřesnil Sklenář.

Na Českobrodsku se vybíralo do 16 kasiček většinou na obecních úřadech, konkrétně v Bříství, Černíkách, Chrášťanech, Českém Brodě, Klučově, Kounicích, Kšelích, Mrzkách, Přehvozdí, Přistoupimi, Rostoklatech, Starém Vestci, Tismicích, Tuchorazi a Vrátkově, také v obchodě v Chrástu. Od dárců, kteří koledníky pozvali do svých domovů on-line, je aktuálně vybráno 8801 korun.

Pečky už mají sečteno. I přes veškerá omezení nebo možná právě díky nim se tentokrát podařilo v rámci sbírky vykoledovat do kasiček přímo v Pečkách téměř 14 tisíc korun. Kasičky byly v obchůdku Ovotéka, v květinářství, v kostele sv. Václava a na radnici. V rámci farnosti se vybíralo ještě v Ratenicích a Cerhenicích, takže dohromady přesáhl výtěžek z pokladniček 21 tisíc korun.

„Část vybraných peněz bychom rádi použili na vybavení právě budovaného komunitního centra v Dobřichově, druhou částí chceme pomoci lidem, kteří onemocněli covidem-19,“ uvedl farář Josef Nerad. V on-line části Tříkrálové sbírky mají Pečky aktuálně 5750 korun.