Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Prvňáčci přebírali vysvědčení

Kolín - Vysvědčení. Pro mnohé doklad o jejich pilnosti, pro jiné svědectví o jejich lajdáctví. Byla tu však skupina dětí, které tento okamžik zažili poprvé. Prvňáčci.

28.1.2010
SDÍLEJ:

Prvňákům z 1. Základní školy v Kolíně předávali vysvědčení kolínští basketbalisté.Foto: Deník/Michal Bílek

Snad kvůli nedostatku zkušeností s celou ceremonií to byly hlavně děti v prvních třídách základních škol, které se na předávání vysvědčení těšili. Učitelky jim naznačovaly, že to je odměna za všechno, co se ve škole zatím naučily. Oceněna byla i snaha. „Také vám gratuluji za to, jak vám to šlo!“ chválily své žáky.

Co se vlastně první pololetí první třídy probíralo? „Naučili jsme se počítat do sedmi, skoro všechno přečíst, psát, zpívat, malovat a cvičit,“ vyjmenovávala paní učitelka Zuzana Adamcová. Tím však výčet nových dovedností nekončí. „Učíme se také pracovní činnosti a prvouku. A protože nám to jde dobře, rozdávám dnes samé hezké známky,“ promluvila k dětem Zuzana Adamcová, třídní učitelka 1.D logopedické třídy ve 3. Základní škole v Kolíně.

Teprve poté začala nedočkavým dětem rozdávat vysvědčení, ke kterému ještě děti dostali pochvalu v žákovské knížce.

Stejné napětí i očekávání bylo vidět v očích dětí z 1. třídy 6. Základní školy v Kolíně v Ovčárecké ulici. „Dnes by to měl být, hned po prvním září, váš nejslavnostnější den. Stali se z vás školáci a dnes dostáváte odměnu ve formě známek, které jste si po právu zasloužili,“ řekla třídní učitelka Ludmila Novotná, než přistoupila k slavnostnímu předávání. K vysvědčení ještě děti dostaly obrázek se čtyřmi fotografiemi, na kterých byly vyfoceny 1. září, když poprvé nastoupily do školy.

Pochváleni však nebyli úplně všichni. Jeden prvňáček totiž dostal dvojku z anglického jazyka. Paní učitelka ihned vysvětlovala proč. „Málo dáváš pozor a když zpíváme, tak nezpíváš,“ hubovala ho učitelka. Jestli to začínajícího angličtináře motivovalo k lepším výkonům, se uvidí.

Vysvědčení nebrali všichni prvňáčci stejně vážně. Zatímco někteří napjatě očekávali své ohodnocení, další jej využívali k zajímavým hrám. Několik žáků si začalo z desek připravených na úřední listinu vyrábět improvizované čepice. Po pololetí práce na mnohé čekala doma odměna. „Rodiče mi slíbili, že když přinesu jedničky, tak půjdeme všichni do restaurace,“ těšil se prvňáček.

Na první Základní škole přišli předat vysvědčení prvňákům basketbalisti z BC Kolín.

28.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Ilustrační foto.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení