Hasiči zasahovali na mnoha místech v kraji. „Celkově na kraj evidujeme v současné chvíli sto třicet událostí. Nejvíce zasáhl vítr Nymbursko,“ uvedla mluvčí Tereza Fliegrová za Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje. V tomto regionu bylo zaznamenáno celkem dvacet šest výjezdů.

I Kolínsko si užilo krušné chvíle ve spojitosti se špatným počasím. „Zde bylo šestnáct událostí. Všechny události se týkají popadaných stromů na komunikaci, stromů, které jsou nebezpečně nahnuté tak, že by mohly někoho ohrozit či uvolněných plechů ze střech,“ potvrdila Tereza Fliegerová.

V tomto případě je lepší nevydávat se do lesa na procházky, držet se dál od vyšších budov a během řízení dávat pozor na své bezpečí, při silném nárazu protivětru může řidič lehce ztratit kontrolu nad svým automobilem.

Výstraha platí až do pondělí. „Český hydrometerologický ústav vyhlásil výstrahu na velmi silný vítr od dnešních 14 hodin do pondělních 10 hodin, byl vyhlášen vysoký stupeň nebezpečí,“ doplnila mluvčí hasičů. Výstraha platí nejen pro Středočeský kraj, ale také pro celou Českou republiku.