Samotné cenné fotografie z archivu Regionálního muzea Kolín potom jsou ještě dnes vystaveny v obřadní síni radnice kvůli nutnému zabezpečení objektu.

Výstavu uvedl u Sudkovy busty Vít Rakušan. „Z výročí, které letos Kolín potkají, jsme nemohli minout jedno veledůležité, a to 120 let od narození Josefa Sudka, troufám si říct jednoho z nejznámějších a nejdůležitějších kolínských rodáků," řekl.

Město Kolín podle něj má slavnou minulost, co se týká fotografie, a dokonce významnou přítomnost. „A doufám, že i zásadní budoucnost," podotkl. Kolín si prý připomínal v minulých desetiletích fotografy v rámci Funkeho Kolína. „Od té doby se možná trochu zapomnělo, že Kolín je fotografií neméně tak slavný, jako třeba dechovou hudbou," podotkl.

Ředitel Regionálního muzea Kolín Vladimír Rišlink řekl, že muzeum má přes dvě stovky Sudkových fotografií, což je jedna z nejrozsáhlejších sbírek. „Jsem přesvědčen, že by si zasloužila náležitou prezentaci. Domnívám se, že je nutné a nezbytné lidem umění představovat v co největším rozsahu," okomentoval fakt, že muzeum má ve svých sbírkách přes tři tisíce uměleckých předmětů z období od středověku až po přelom 20. a 21. století.

Následně se návštěvníci přesunuli do obřadní síně, kde na ně čekaly vystavené fotografie. K tomu o životě a tvorbě Josefa Sudka hovořila historička kolínského muzea Petra Hollerová. Zájemci se mohou podívat na výstavu ještě dnes do obřadní síně kolínské radnice, a to až do 16 hodin. Vstup je zdarma.