Za prvé trať je rozdělena na úseky. Běžný velký autobus jezdí na trase z Peček do Radimi a dál na plaňanské nádraží. Do ostatních vesnic jezdí pouze minibusy, a to zejména z toho důvodu, že na některých místech by se velký autobus nevytočil.

Problém mohou mít s náhradní autobusovou dopravou maminky s dětmi v kočárku. Do autobusu se jich totiž vejde jen omezené množství, pochopitelně tento svízel trápí zejména minibus, který navíc projíždí mnohem delší trasu než autobus. Projíždí totiž z Peček přes Chotutice, Vrbčany, Plaňany, Žabonosy, Zalešany a Bošice až do Kouřimi. V Radimi však tento minibus nestaví. Jede směrem na Chotutice, tedy mimo provizorní zastávku. Jestliže tak maminka s kočárkem potřebuje například z Radimi do Vrbčan, teoreticky musí nasednout do autobusu, který jede jen do Plaňan, a tam počkat na minibus do Vrbčan či například vzdálenější Kouřimi. Ti, kdo míří z nebo do Chroustova, mají úplnou smůlu, tady autobusy totiž nestaví vůbec.

Zatímco na kočárky alespoň trochu náhradní dopravci myslí, s koly je to mnohem horší. V autobusech náhradní přepravy je nelze vozit s sebou. A to zrovna v době, kdy je mnoho míst na trase z Peček do Kouřimi hojně navštěvováno turisty či cykloturisty. Těm nezbývá nic jiného, než využít svých strojů a vše objet právě na bicyklu.

Stejný problém je však s lidmi na vozíku. Takoví lidé bohužel vzhledem k tomu, že autobusy nejsou nízkopodlažní, autobusem jen tak cestovat nemohou. Stejně je to i s přepravou větších skupin. Ta je totiž bez předhlášení možná jen v omezeném rozsahu a navíc není garantována. Podle Českých drah by požadavek na přepravu cestujících na vozíku a větších skupin měl být nahlášený alespoň dva pracovní dny předem telefonicky nebo emailem. Pokud tedy chcete cestovat v početné skupince nebo jste handicapovaní, musíte si předem zavolat na telefonní číslo 840 112 113 na kontaktní centrum Českých drah.

Komunikovat ohledně přepravy můžete také pomocí emailu info@cd.cz. Důležité informace týkající se výluky a náhradní dopravy pochopitelně získáte také na webových stránkách Českých drah.