„Nyní je to o hodně slabší, úmorná vedra mají velký vliv na návštěvnost. Jakž takž po ránu ještě někdo přijde, ale přes den málo," říká Eliška Francová z Klubu pro obnovu Kolínské řepařské drážky.

Další problémem je vlastní provoz lokomotiv. Co si budeme namlouvat, romantice projížděk starým vláčkem, který sem tam cestou přepadnou kovbojové na koních, nahrává spíše lokomotiva vypouštějící oblaka páry než dieselový provoz nebo drezína. A právě parní provoz je v období dlouhotrvajícího sucha nedoporučován kvůli nebezpečí vzniku požáru. Takže parní lokomotiva stojí v depu, povolený je jen dieselový provoz a i ten kvůli malému počtu návštěvníků nahradila drezína.

„A návštěvníci by raději projížďku s parní lokomotivou. Nicméně stejně je jich málo," potvrzuje Eliška Francová.

Ještě že alespoň problémy s kolejemi, které by na vysoké teploty reagovaly, se zatím podle Elišky Francové na řepařské drážce neobjevily.

Pokud se k nám přižene avizovaná studená fronta, obnoví se i na řepařské drážce parní provoz, a to i s další atrakcí. „Kromě své parní lokomotivu tu máme ještě jednu vypůjčenou. Plánujeme, že by o víkendu jezdily obě a během trasy se křižovaly," říká Eliška Francová. Velká akce by se měla konat 29 – 30. srpna. „Ale složitě se plánuje, jsme závislí na počasí, zkrátka čekáme na déšť jako teď asi každý," zakončila Eliška Francová.