Záchranná služba, která pracuje jako příspěvková organizace kraje, tento záměr představila v souvislosti s rozhodováním středočeských radních. Ti jí odsouhlasili použití dvou milionů korun z fondu investic na pořízení projektové dokumentace. Samotné náklady na vybudování základny by podle odhadů měly dosahovat 30 milionů. Záchranná služba služba počítá s tím, že by se mělo podařit získat peníze z evropských dotací – z Integrovaného regionálního operačního programu.

Nynější českobrodské stanoviště v městském objektu v Žižkově ulici potřebuje nahradit, potvrzuje náměstek hejtmanky Pavel Pavlík, který má v radě kraje na starost oblast zdravotnictví. „Stávající zázemí v některých ohledech nevyhovuje bezpečnostním a provozně technickým normativům, výhodná není ani poloha stanice z hlediska bezpečného výjezdu sanitek z areálu,“ shrnul argumenty, proč je potřebná nová základna.

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.
Hejtmanství se chystá zveřejňovat čísla o kraji. Začne přehledy zakázek

K rozhodnutí stavět dospělo vedení záchranné služby po dohodě se zástupci kraje. V místě se totiž nepodařilo najít vhodné nebytové prostory ve vlastnictví kraje, které by bylo možné upravit a přizpůsobit po potřeby záchranářů. „Nyní se nacházíme ve fázi, kdy je nutné zpracovat projektovou dokumentaci, na jejímž základě budeme znát nejenom technické i finanční parametry, ale její zpracování je podkladem pro výběr dodavatele stavby,“ připomněl Pavlík, jak přípravy pokročily. Hovořit o konkrétním termínu, kdy by nové stanoviště mohlo začít sloužit, je tak zatím předčasné.