To se radnici úplně nelíbí, protože by to znamenalo vážné ohrožení pro městské kino, které je moderní a co do dvousálových kin patří mezi pět nejnavštěvovanějších kin v celé republice. „S investorem budeme jednat, zatím od něj nemáme ani žádnou oficiální studii, bude to tedy chvíli trvat,“ shrnul starosta Michael Kašpar.

Dodal, že město nebude vycházet vstříc budování multiplexu. „Není to o tom, že bychom lidem v Kolíně nechtěli dopřát multiplex, ale máme dobré kino, nyní se tam dělá nový zvuk, má pěkné zázemí a byla by velká škoda, kdyby bylo tím, že by byl pár set metrů vedle multiplex, ohrožené. Kdo ví, zda by vůbec přežilo,“ řekl Kašpar.

Horizont budoucí výstavby odhadl na dobu za pět let. Jak moc ale může město vznik multplexu ovlivnit, je však otázkou. „Nemůžeme diktovat, co tam má investor mít, ale na druhou stranu jsme účastníkem řízení, chceme po investorovi studii, kterou musí odsouhlasit architekt,“ naznačil starosta.

Připomněl také podmínku města, aby pokud bude investor budovat podzemní parkování, nebyla celá kapacita jen pro obchodní centrum, ale 50 až 70 míst bylo na celodenní parkování třeba pro řidiče, kteří užívají nádraží.