Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všímavost se vyplácí i finančně

Český Brod – Nebýt lhostejný ke svému okolí. Všímat si. Neříkat si „nehas, co tě nepálí, proč se starat třeba o tom, že na městském pozemku vzniká černá skládka, když moje zahrada to přece není?"K tomu se snaží motivovat své obyvatele českobrodská radnice spolu s technickými službami. A snaha má výsledky pro všechny.

21.2.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Věra Pajková

Například fakt, že město a technické služby právě za pomoci občanů vyhledávají a ihned likvidují černé skládky, přispívá k tomu, že se v Českém Brodě nezvyšoval poplatek za svoz odpadu.

„Všímavost lidí se v poslední době velmi zlepšila. Je to samozřejmě také o dobré práci městské a státní policie," chválí ředitel technických služeb Miroslav Kruliš. „Informace o problémech se ke mně dostávají velmi brzy, ať už o vandalismu nebo o černých skládkách," dodává. Například v těchto dnech dostal zprávu přímo na svůj mobilní telefon a černou skládku bylo možné zlikvidovat hned v počátcích, než se rozroste do obřích rozměrů.

„Už se nám podařilo odhalit původce skládky a věc řešit v přestupkovém řízení," doplňuje ředitel další konkrétní výsledky.

Díky všímavosti obyvatel města se také například nedávno podařilo dopátrat účastníka dopravní nehody, při které byl poškozen sloup veřejného osvětlení v Palackého ulici.

Nebo řidiče kamionu, který si zkracoval cestu ulicemi Pod Velkým Vrchem a Bulharskou a poškodil přitom chodník. Řidič se snažil z místa ujet, ale kolemjdoucí žena si zapsala poznávací značku kamionu a informovala městskou policii.

Řidič byl vyzván k zaplacení vzniklé škody a chodník již technické služby opravily. „Chtěl bych touto cestou poděkovat zúčastněné ženě, která svou rychlou reakcí ušetřila peníze městu i technickým službám," doplnil Miroslav Kruliš.

Své poznatky mohou lidé nově psát také na webové stránky města do sekce Lepší místo.

Autor: Jana Martinková

21.2.2014
SDÍLEJ:
Peníze. Ilustrační foto.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

1. A Základní školy v Plaňanech s třídní učitelkou Pavlou Patočkovou
17

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy v Kostelci nad Černými lesy jsou těsně před dokončením. „Počítám s tím, že do konce týdne dojde k převzetí stavby,“ řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že termín převzetí bude platit jen v případě, že se neobjeví žádné komplikace, které by převzetí stavby posunuly.

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení