O ta medailová se utkaly osádky lodí Sandberku, Města Kolína a Městyse Plaňany. Přestože kolínská městská loď, v níž vedle sebe zasedli starosta města Vít Rakušan, místostarosta Michael Kašpar, vedoucí několika odborů, městští strážníci i několik žen, nějaký čas vedla, finiš patřil sandberkským vodákům, o pořadí na dalších medailových místech musela rozhodnout až cílová kamera. „Jezdíme na jiných lodích, na té dračí celý rok nesedíme, pokud vím, tak osádka Městyse Plaňany se těchto závodů zúčastňuje pravidelně," vysvětlil Pavel Šrámek, předseda klubu a trenér.

Na trati dlouhé tisíc metrů O pohár TPCA, kdy se lodi dokonce otáčely, se jelo pouze na čas a i tady zajela nejrychleji osádka KVS Sandberk a i další medailová umístění byla stejná jako v předchozím finále. Navíc Sandberk obdržel i nejvíce hlasů v divácké soutěži o nejsympatičtější mužstvo. „Starostův pohár jsme v devítileté historii závodů získali už jednou a letos poprvé obhájili a navíc vyhráli úplně všechno, je to úžasný den," smál se Pavel Šrámek, zatímco jeho kolegové si odnášeli coby hlavní výhru sud piva s tím, že sobotní večer v loděnici bude určitě veselý.

„Příští rok je desátý, jubilejní, ročník, rádi bychom si pohár odvezli nadobro," netajil se plány předseda. Sportovním kláním předcházelo slavnostní otevření další části revitalizovaného Kmochova ostrova, v programu bylo pamatováno i na děti a to jak možností vyzkoušet si dračí lodě, tak dvěma představeními loutkového divadla ŠUS v altánu. Poháry a pivní ceny se předávaly v amfiteátru Kmochova ostrova za asistence bubeníků ze sedmé základní školy v Poděbradech.