„Dáváme stravenky, nakoupíme vody a zákusky. Snažíme se vytvořit příjemné prostředí a zázemí všech 29 okrskovým komisím,“ dodala s tím, že s výraznými změnami v umístění volebních místností se nepočítá.

Obdobná situace je v Českém Brodě. Jak potvrdila vedoucí odboru vnitřních věcí Klára Uldrichová, komise jsou sestavené, zájemců bylo tak akorát, ne úplně převis, zbytek doplní studenti a zaměstnanci úřadu.

Volební místnosti budou také vesměs na stejných místech jako v předchozích letech, snad jen volební místnost, která se dříve nacházela v penzionu pro seniory Anna, teď bude jako už minule v základní škole. „Zkrátka aby v Anně neseděla komise dva dny,“ poznamenala Klára Uldrichová.

V Pečkách byl podle vyjádření Jany Koželské z ekonomicko–správního odboru zájem o práci ve volebních komisích přiměřený. Volební místnosti budou na tradičních místech.

Velký zájem je o voličské průkazy. V Kolíně jich bylo aktuálně vydáno už kolem osmi desítek, v Českém Brodě 27, v Pečkách zhruba 20. „Myslím, že letos budou volby s vyšší účastí,“ poznamenala Jana Koželská.

Také pro letošní říjnové volby bude v Kolíně připraveno stanoviště drive-in pro osoby v karanténě. Bude opět v areálu zámku, proto bude úterý 5. a ve středu 6. října uzavřené parkoviště. Lidé v karanténě budou volit dříve.