„Bezprostřední reakce je, že to je neuvěřitelné,“ řekl lídr kandidátky Vít Rakušan těsně po oznámení výsledků. Jak dále řekl, volební úspěch si podle něj Změna za čtyři roky u voličů týmově odpracovala. „Lidé v Kolíně nedali na negativní kampaň naší konkurence,“ podotkl.

Do zastupitelstva se kromě Změny pro Kolín dostalo několik dalších stran: ANO 2011, Volba pro Kolín, KSČM a Kolíňáci. „Mohu celkem jistě říci, že pro nás nebudou do koalice přijatelné strany KSČM a ANO,“ dodal.

Martin Herman, který vedl kandidátku strany ANO 2011 v Kolíně, je s výsledkem voleb z hlediska ANO spokojený. „Obsadili jsme druhé místo a navýšili počet mandátů, což bylo naším cílem,“ řekl. Prý nečekal, že Změna pro Kolín opět získá přes 60 procent. „Gratuluji jim ale k tomu, takový je prostě názor voličů,“ řekl. Podle svých slov očekává, že tři zastupitelé za ANO skončí v opozici. „To ale neznamená, že bychom bránili Změně, aby něco prosadila. Budeme to ale připomínkovat. Když to bude v souladu s našimi představami, samozřejmě návrh podpoříme,“ řekl.

Tomáš Růžička získal mandát za Volbu pro Kolín jako jediný, vítězi voleb také gratuloval. „Doufali jsme, že bychom mohli mít dva mandáty. Drtivé vítězství Změny je ale fenomén města Kolína už v podstatě osm let,“ řekl. Jak podotkl, překvapilo ho, že se do zastupitelstva dostalo tak málo politických stran.

Martin Škorpík z KSČM byl ve svém vyjádření stručný, co se týká výsledků voleb v Kolíně. „Je to všechno podle očekávání,“ řekl.

Kandidátku Kolíňáci do voleb vedl Jan Pospíšil, mandát ale získal Jan Balík. „Získali jsme třetí místo na bedně. Jsme víceméně spokojení, uvědomujeme si, že výsledek mohl být i trochu lepší,“ řekl Jan Pospíšil. Co se týká povolebního vyjednávání, je podle jeho názoru míč na straně Změny pro Kolín. „Jsem si vědom jejich velkého vítězství, že nemusejí oslovovat nikoho. Uvidíme, jak to bude dál,“ dodal.

Bude vítězná Změna pro Kolín vládnout sama? Při minulých volbách její představitelé řekli, že se touto cestou vydávat nechtějí. Rozhodnou se tak i tentokrát? To se teprve ukáže v následujících dnech…